Україна, Київ Кільцева дорога, 4-Б
UA | RU

Як зробити вихлопну систему тихіше?

Бажаєте, щоб ваша машина працювала максимально тихо та не привертала підвищеної уваги оточуючих? Вирішити подібну проблему дозволить внесення ряду змін до конструкції вихлопної системи. Саме вона є причиною виникнення гучних звуків при русі транспортного засобу, оскільки відповідає за придушення звукових хвиль, що виникають при функціонуванні двигуна. Внісши невеликі зміни, ви зможете набагато комфортніше почуватися в салоні. При цьому вам не доведеться повністю змінювати конструкцію глушника або виконувати безліч зварювальних робіт. Ми готові поділитися секретами, як зробити вихлоп тихішим без залучення фахівців та суттєвих фінансових витрат.

Причини гучного функціонування вихлопної системи

Для розуміння причин підвищеної гучності при роботі автомобіля важливо докладніше розібратися у принципах роботи вихлопу. Саме від переносимих ним у процесі експлуатації навантажень у більшості ситуацій залежить звучання транспортного засобу. Гучні звуки з вихлопної конструкції можуть мати таке походження:

  • шум газів, що проходять трубою, які піддаються розширенню внаслідок температурного навантаження;
  • шум від вібрації основних комплектуючих

Якщо гучні шуми автомобіль став видавати через якийсь період, то причиною цього може бути корозія глушника або несправність звуковідбивачів. За наявності серйозних несправностей знизити шумність машини можна лише після заміни деталей, що зносилися, на нові.

Як знешумити вихлопну систему?

Існує кілька досить простих способів, що дозволяють знизити рівень шуму, що видається вашим автомобілем:

  • встановлення другого резонатора;
  • заміна глушника більш досконалу модель;
  • установка резонуючого пристрою із звукопоглинаючим наповнювачем.

Кожен із перерахованих способів допоможе зробити пересування вашого транспорту тихішим. Купити все для вихлопної системи можна на сайті helpauto.ua.

Монтаж додаткового резонуючого елемента

Одним із ефективних способів, як зробити тихіше вихлоп, є встановлення на автомобіль другого резонатора. Саме ця комплектуюча авто відповідає за розсіювання та придушення низькочастотних звуків, що виникають під час роботи двигуна. Якщо ви хочете усунути шум, що має басові нотки, то додаткова резонація забезпечить його вторинне гасіння, що позитивно позначиться на загальній ситуації.

Додатковий резонуючий пристрій монтується між глушником та основним резонатором. Для такої зміни достатньо виконати такі дії:

  • видаліть частину труби, яка з'єднує основні елементи вузла;
  • на місце, що звільнилося, приваріть додатковий резонуючий пристрій;
  • здійсніть коригування у подачі палива та роботі запалювання.

Не варто забувати, що внесення будь-яких змін до конструкції може позначатися на функціонуванні двигуна. Тому припустившись помилки, існує ризик позбавитися надокучливих і дратівливих звуків, що видаються машиною, але зіткнутися з новою проблемою — зниженням потужності або підвищенням паливної витрати.

Заміна глушника на новий

Якщо ви протягом тривалого часу не здійснювали заміну глушника, він може почати видавати неприємні слуху звуки, які виходять з-під кузова машини. Таке явище свідчить про природне зношування або несправність деталі, що призводить до втрати її основних властивостей.

Стандартну автозапчастину можна замінити на аналогічну або модифіковану та досконалішу модель. При виборі нової комплектуючої варто віддавати перевагу продукції відомих брендів, які не тільки надають гарантію на деталь, але й мають бездоганну репутацію. Також не варто забувати, що автозапчастина повинна повністю відповідати не тільки загальноприйнятим стандартам, а й марці та моделі вашого автомобіля.

Монтаж резонатора з поглинаючим наповнювачем

Найтихіші вихлопні системи оснащуються резонатором, внутрішній простір якого заповнений звукопоглинаючим матеріалом. Подібна конструкція деталі дозволяє гасити не лише низькочастотні шуми, а й будь-які інші звуки. Варто зауважити, що такі комплектуючі багато в чому схожі на прямоточний глушник, а їх конструктивні особливості не створюють додаткового опору руху відпрацьованих газів.

Більшість сучасних виробників як наповнювач для резонуючих пристроїв використовують базальтове волокно. Цей матеріал добре переносить вплив високих температур і протягом тривалого часу не втрачає своїх звукопоглинаючих властивостей.

Однак важливо не перестаратися у своєму прагненні знизити шумність транспортного засобу. Безшумного пересування ви не досягнете, але ризикуєте зіткнутися з більш вагомими проблемами, що важко вирішуються, наприклад, зі зниженням потужності мотора. Також не варто забувати і про необхідність регулярного проходження технічного огляду, що дозволить своєчасно виявити проблему та усунути її.

У каталозі представлених на сайті helpauto.ua автомобільних комплектуючих ви знайдете всі необхідні деталі для забезпечення максимально тихого функціонування транспортного засобу. Досвідчені менеджери не тільки допоможуть підібрати відповідну деталь, але й проконсультують з питань, що вас цікавлять, а також оформлять замовлення з доставкою в будь-який з районів України.

Підпишіться на розсилку