Україна, Київ Кільцева дорога, 4-Б
UA | RU

З чого складається глушник на авто?

Однією з ключових систем для створення нормальних умов роботи автомобіля є вихлопна система. Її функціонування забезпечує викид відпрацьованих газів та парів із камери згоряння двигуна. Основною перевагою виступає функціонування з мінімальним впливом на роботу двигуна. Невід'ємною частиною системи є глушник. Без цієї частини або при виході її з експлуатації експлуатація автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння заборонена.

Експлуатація автомобіля передбачає не лише рух. Щоб усе працювало справно, потрібно стежити за діяльністю всіх елементів та систем. У разі поломки або зношування будь-яких частин потрібно підібрати комплектуючі для глушників та замінити їх. Щоб розуміти, у чому проблема, необхідно знати, з чого складається деталь і принцип її дії.

Базові можливості та конструкція глушника

Пристрій глушника практично дозволяє придушувати шум перетворення вихлопу. Цей процес супроводжується виконанням таких функций:

  • поглинання шумів високої частоти – забезпечує присутність у конструкції камер різного перерізу, розсіює звукові хвилі шляхом стиснення відпрацьованих газів і потім різкого їх розширення, у процесі створюється незначне акустичний опір;
  • коригування коливань – технологія спрямована на глушення шумів різних частот, що здійснюється за допомогою перфорації в трубах, через які виходить вихлоп;
  • поглинання звукових хвиль – виконується спеціальним матеріалом із опцією ізоляції шумів;
  • перерозподіл відпрацьованих газів – труби оснащені перегородками, також є змішані осі, завдяки чому виконується перенапрямок, розворот вихлопних газів на 90 градусів забезпечує придушення шумів високої частотності;
  • функція самопоглинання звуку, що видається.

Не менш важливою можливістю є зниження токсичності газів і парів, що виводяться. Сучасні глушники використовуються як виконання основних функцій. Нерідко вони впроваджуються як складник тюнінгу. В результаті вплив виявляється і зовнішні параметри, і звучання.

Вплив технологічного прогресу та модернізація багатьох елементів автомобіля відбиваються і на вихлопній системі. Через це ускладнюється будова деталей системи, що впливає на всі технічні характеристики транспортних засобів. Разом про те зміни немає значних кардинальних нововведень. Тому конструкційні особливості вихлопу зберегли традиційні складові:

  • каталізатор - відповідає за зниження токсичності газів до виходу в довкілля;
  • приймальна труба – приймає відпрацьовані гази безпосередньо з двигуна, працює за умов високих температурних показників;
  • резонатор – знижує швидкість руху вихлопів та вирівнює низькочастотні звукові хвилі;
  • безпосередньо глушник – забезпечує придушення звукової хвилі до прийнятного рівня, відповідає зниження температури вихлопних газів.

Всі перелічені елементи відрізняються за структурою та матеріалами виготовлення. Найскладнішим у системі виступає пристрій глушника. Його завдання – найскладніше, що впливає на конструкцію. Є й інші фактори, що впливають на будову цієї деталі, включаючи рік випуску транспортного засобу та марку. Тому комплектуючі до глушників підбирати потрібно дуже уважно. Оскільки встановлених стандартів із виробництва немає, існує величезна кількість форматів.

Зовнішньо деталь являє собою трубу, на яку припадає практично все навантаження. Вона повинна мати достатній обсяг і відповідну внутрішній будовою. Ознайомитись з деталями дозволить креслення глушника на авто. У розрізі він складається із з'єднань та трубок з перегородками та перфорацією.

Особливості підбору нового глушника та запчастин до нього

Вихід з ладу труби виведення відпрацьованих газів вимагає негайної заміни, оскільки це важлива частина нормальної експлуатації автомобіля. Однією з основних причин неполадок є порушення герметичності або прогар швів. У місцях з'єднання трубок та перегородок, як правило, є зварні шви, які постійно піддаються впливу високих температур та впливу вологи. Ці місця є слабкою ланкою усієї системи. Також причиною поломки може стати регулярний вплив на місця з'єднання вібрації. Порушення герметичності призводить до подальших поломок, а також робить рух небезпечним. У такому випадку потрібний терміновий ремонт або заміна зламаного елемента конструкції.

Якщо цікаво, як підібрати глушник на авто, слід звернутися до служби сервісу. У разі самостійного пошуку нової запчастини необхідно враховувати низку обов'язкових критеріїв:

  • марка та модель;
  • рік випуску конкретної моделі;
  • Тип двигуна;
  • матеріал виготовлення;
  • будову деталі;
  • внутрішній обсяг;
  • вага;
  • вартість;
  • якість збирання та зварних швів;
  • виробник.

Підбираючи запчастини для глушників, необхідно брати до уваги ці характеристики, щоб вони сумісні з транспортним засобом. В іншому випадку установка буде скрутна або неможлива зовсім. Усе це наслідок відсутності загального стандарту виробництва вихлопу. Тому при покупці важливо приділяти увагу всім параметрам.

Підпишіться на розсилку