Україна, Київ Кільцева дорога, 4-Б
UA | RU

Якщо вже з'явилися провісники несправностей каталітичного, то найкраще рішення - здати каталізатор і купити новий або поставити щось, що замінює катик, ніж робити те, що вже, можливо, не підлягає ремонту. Дізнатися про те, як веде себе ця деталь перед поломкою, можна багатьма способами. Але найдостовірніший – це діагностика. Вона здатна виявити неполадки, пов'язані з іншими деталями машини.

6 советов автолюбителям, как сохранить автомобильный катализатор. - Фото №1

Пара порад щодо продовження життя каталізатора.

Каталізатор призначений для нейтралізації небезпечних продуктів згоряння паливного ресурсу атмосферу. Він є частиною вихлопної системи. каталітичний нейтралізатор має всі властивості, необхідні для нормального існування в агресивному середовищі, тому, він відрізняється міцністю, відповідно, не потребує обслуговування. Але є речі, які водієві не завадило б знати:

  • дорогоцінні метали, що знаходяться всередині каталізатора боятися свинцю. Тому, не рекомендовано використовувати як паливо етилований бензин;
  • пропуски запалювання у двигуні свідчать, що їздити автомобілем не можна до повного відновлення;
  • синій дим із вихлопної труби теж є ознакою того, що користуватися машиною не варто;
  • результат тепла з вихлопної системи (причому довго) після зупинки двигуна;
  • берегти каталізатор від механічних впливів;
  • Не можна теплоізоляцію покривати фарбою.

Ось, основні симптоми несправностей каталізатора і деякі запобіжні заходи. Взагалі складно вгадати, коли саме катик зламається. Хоча його поломка не може бути спонтанною (виключення ДТП, природні катаклізми тощо).

Якщо ж каталітичний нейтралізатор не вийшов з ладу остаточно, а дивно реагує на різні команди автомобіля, то це ще не привід здати каталізатор. Цілком можливо, що його потрібно просто почистити.

6 советов автолюбителям, как сохранить автомобильный катализатор. - Фото №2

Симптоми однозначної поломки каталізатора.

Його вже неможливо відремонтувати, якщо:

  • чути брязкіт або дивний гул. Говорить про те, що керамічні стільники розсипалися на частини;
  • загоряється лампочка, що сигналізує про неполадку двигуна. Коли двигун виходить з ладу, то в більшості випадків порушується консистенція повітряно-паливної маси, тому каталізатор взаємодіє з незгорілим паливом. З метою запобігання однозначній смерті катика, необхідно звернутися до сервісного центру для перевірки стану каталізатора.

З приводу сервісного центру слід підкреслити, що в більшу їх кількість цікавить скупка каталізаторів або інших запчастин, тому, не виключено, що навіть на катик, що відмінно працює, будуть намовляти і пропонувати його або замінити, або здати. Щоб не стати жертвою обману, рекомендується ретельно підбирати для свого автомобіля службу порятунку.

6 советов автолюбителям, как сохранить автомобильный катализатор. - Фото №3

Як і де визначити стан каталізатора?

Для виявлення всіх похибок необхідне спеціальне обладнання (діагностичні сканери та інше). Так, ось, якщо використовується саме діагностичний сканер, що є найвірнішим способом перевірки, видає помилку під час аналізу каталізатора, то 100%, що він зламаний. Якщо кисневий датчик подає хоч якісь ознаки життя, то сканер це побачить, що дано не кожному пристрою, а неозброєним оком, навряд, це можна помітити.

Сервісний центр, як і скуповування каталізаторів, потрібно шукати, спираючись на думку власників автомобілів. Вони вже не раз зверталися до СТО, і тому знають, де добре, а де погано. Брехати їм немає сенсу. А віддавати своє дітище в перші руки - небезпечно не тільки для катиків, але і для всіх механізмів машини.

Підпишіться на розсилку